Jak už to v životě bývá, má každá věc své příznivce i odpůrce. Ne jinak je to i v případě podlahových krytin, jejichž nabídka je v současnosti velice pestrá. Při výběru záleží na vkusu a preferencích každého z nás, ale také by se mělo přihlížet ke stylu interiéru a jeho vybavení. Každá místnost v bytě vyžaduje podlahu, která bude odpovídat tomu, pro jaké účely daná místnost slouží. Jinou krytinu budete potřebovat v obývacím pokoji, jinou v kuchyni, v kanceláři nebo v obchodě, kterým projdou denně desítky lidí.

Laminátové podlahy

Většina lidí dává přednost praktičnosti, snadné údržbě a dlouhé životnosti. Tyto požadavky splňuje laminátová podlaha, což je podlahová krytina vyráběná lepením několika vrstev. K přednostem laminátové podlahy patří elegantní vzhled, snadná údržba a dlouhá trvanlivost při zachování barevné stálosti. Na trhu si můžete vybírat z rozmanitých vzorů i barev. Častou a velmi oblíbenou variantou jsou různé imitace dřeva, takže je na první pohled mnohdy laminátová podlaha k nerozeznání například od parket. Z hlediska universálnosti použití jsou laminátové podlahy výborným řešením pro jakýkoliv prostor.

Vinylové podlahy

Vinyl je rovněž moderním a kvalitním materiálem. Po svém uvedení na trh se stal skvělou alternativou dřevěných parket i laminátu. Vinylová podlaha je ideální jak do domácností, tak do kanceláří, obchodů a jiných komerčních či veřejných prostor, které jsou vystaveny velké zátěži. Uživatelé oceňují u vinylových podlah jejich pružnost, příjemné chození, snadnou údržbu a odolnost vůči opotřebení. Další předností je nehořlavost a celá řada lidí si vinyl pořizuje i kvůli jeho antibakteriálním a antistatickým vlastnostem.

Dřevěné podlahy

Nejen nábytek, obložení stěn nebo různé bytové doplňky jsou vyrobeny z krásného a voňavého přírodního materiálu, kterým je dřevo. Dřevěná podlaha bývala již v dávných časech jediným známým řešením ve venkovských domech. V dalších letech se začaly uplatňovat dřevěné parkety, které si svou oblíbenost udržely až do současnosti. Současné moderní technologie umožňují vyrábět a používat parkety nejen v domácnostech, ale i ve veřejných prostorách. Materiálem pro výrobu parket jsou nejkvalitnější tuzemské dřeviny, jako je dub, buk, borovice či ořech.