Kamenné obklady patří mezi moderní trend současné doby, jež nachází využití v interiéru i exteriéru. Obklady si během několika posledních let získaly oblibu nejen majitelů rodinných domů či bytů, ale i oblibu architektů. Obkladových materiálů existuje celá řada, mezi níž dominují v současné době obklady z břidlice.

Proč břidlice?

Břidlicový kámen si získal oblibu lidí z několika důvodů. Hlavním důvodem obliby břidlice je její přirozený vzhled a dlouhá životnost. Břidlicové obklady navíc působí velmi elegantním a luxusním dojmem, díky čemuž se stávají skvělým designovým prvkem. Obklady z břidlice jsou také zcela bezúdržbové a cenově dostupné. Díky své dlouhé životnosti a vysoké odolnosti nachází využití v interiéru i na fasádě.

Dominanta interiéru

Břidlicové obklady lze použít v podstatě všude, kde se vám zamane, ať už jde o interiér nebo exteriér. V interiéru lze obklady z břidlice použít jako významný dominantní prvek obývacího pokoje. Obkladová břidlice také dokáže nahradit keramické obklady v kuchyni či dlaždičky v koupelně. Břidlice poslouží i k obložení krbu. Díky svému jedinečnému vzhledu budou obklady z břidlice strhávat na sebe pozornost vašich návštěv.

Břidlice na zahradě

O oblíbenosti břidlice hovoří její všestranné využití v oblasti interiéru i exteriéru. Nezpochybnitelnou úlohu nachází také na zahradách, a to jako okrasný kamenný mulč či materiál pro tvorbu skalky, terasy, chodníků, cest atd.

Dodejte vašemu domovu a zahradě jedinečný vzhled. Kvalitní břidlici vám poskytne společnost Moravská břidlice, která těží břidlici ve vlastních dolech v ČR. Máte tak možnost získat břidlici v nejvyšší kvalitě přímo od těžaře.