24Zdraví máme pouze jedno a nejlépe si to uvědomíme v momentě, kdy se zraníme. To už je obvykle pozdě litovat toho, že jsme neudělali vše proto, abychom se chránili. Jaký je účel práce? Mnoho lidí jejich povolání baví, ale především je to způsob, jak vydělat peníze na živobytí. Práce by tedy měla být zdrojem prostředků, nikoliv problémů. I přesto se v práci každý den zbytečně zraní nespočet lidí, od drobných poranění až po fatální úrazy. K většině úrazům by nedošlo, kdyby se pracovníci dostatečně dobře chránili a dbali na bezpečnost práce. Nezáleží vždy na kvalitě školení o BOZP nebo na doporučené ochraně od zaměstnavatele, ale zejména na vlastním posouzení rizik. Je třeba se chránit před všemi hrozbami.

Vhodné oblečení

Pracovní oděvy a pracovní obuv jsou alfou a omegou bezpečnosti. Volné montérky se mohou snadno zachytit o pracovní nástroj, špatná obuv může zajistit zakopnutí nebo snadné poranění nohy. Vždy je potřeba mít odpovídající pracovní oblečení, které je přiléhavé, dokáže zajistit dostatečnou ochranu i komfort. To samé platí o obuvi, která by měla být při manuální práci pevná a dostatečně nohu chránit. Ideální volbou je navštívit eshop wbs-safety.cz, který je specialistou na pracovní oděvy a ochranné pracovní pomůcky. Nabízí moderní pracovní obuv a oblečení, které v sobě snoubí bezpečnost, komfort i skvělý vzhled.

Pokryjte všechna rizika

Při práci by se mělo myslet na všechna rizika. Například při broušení, řezání, soustružení, sekání a dalších činnostech je ohrožen zrak. Stačí jedna tříska může dojít k poškození oka, přitom stačí používat ochranné brýle. Základem ochrany jsou u většiny profesí pracovní rukavice. Ruce jsou tím nejdůležitějším, co pro práci potřebujeme, proto je potřeba je chránit. Existuje nespočet druhů rukavic, podle toho, čemu se věnujete, může jít o kožené rukavice, textilní rukavice, gumové aj. Ochranných pracovních prostředků existuje nespočet, objevte sortiment eshopu wbs-safety.cz a snižte riziko pracovních úrazů na minimum.