Vaše podlaha už je nevzhledná, vrže nebo je chůze po ní nepohodlná? Pak je nejvyšší čas začít přemýšlet nad novou podlahou. Nová podlaha zajisté bude krásně vypadat, ale je potřeba zvolit vhodný druh podlahové krytiny, podlah je totiž opravdu mnoho a vybrat tu správnou vůbec nemusí být snadné. Představíme si nejpopulárnější možnosti dnešní doby.

Dřevěné parkety

Jsou standardem už stovky let, dřevěné parkety jsou elegantní a jde o přírodní materiál, což je velké plus. Při dobré péči vám vydrží mnoho let a navíc snesou i velké zatížení, takže jsou populární i v restauracích nebo tanečních sálech. Nabízí se vám u nich výběr z mnoha druhů dřeva, mnoha odstínů a také z různých vzorů, které budete chtít skládat, někomu se líbí styl rybí kosti, někomu třeba zase šachovnice. Zde můžete zjistit více.

Laminátové podlahy

Moderní alternativou dřevěných podlah jsou laminátové podlahy, jde o krásné řešení, které se skvěle hodí do všech moderních interiérů, kanceláří, ale i komerčních prostorů. Tyto podlahy se vyrábí lepením několika vrstev, jejich pokládka je velmi rychlá a také jsou tyto podlahy velmi odolné proti nárazům i opotřebení, nabízí se vám nespočet podob a imitací, tyto podlahy věrohodně imitují parkety, takže nikdo nepozná, jestli jde o laminát nebo o dřevo.

Vinylové podlahy

Jde o volbu, která je hygienická a příjemná, vinylové podlahy mají antibakteriální povrch, snadno se udržují, jsou příjemné na dotek a chůze po nich je velmi tichá, Jsou také velmi pružné a odolné. Pokládají se lepením na povrch a jsou rovněž cenově výhodné. Nabízí se vám nespočet podob a imitací, vinylové podlahy mohou skvěle imitovat jakoukoliv jinou podlahu, od dřevěných parket až po dlažbu, beton a další.