Šatní skříň je důležitou součástí našich ložnic. Ukládáme do ní nejen své spodní prádlo, ale také svršky a musí se do ní vejít opravdu rozmanité kousky šatníku. Proto je důležité nejen to, jak skříň vypadá a jaké má vnější rozměry, ale také jak si zařídíme její vnitřní uspořádání a jakými pomocnými prvky interiér skříně vybavíme.

Čím se řídit při posuzování vzhledu šatní skříně?

Především svým vkusem a peněženkou. Některé parametry jsou však stejné i pro šatní skříně s rozmanitým designem. Prvním z nich je výška skříně. Šatní skříň volte pokud možno co nejvyšší, aby se vám do ní vešlo co nejvíce věcí. Prostory, kam nedosáhnete, můžete i tak využít díky výklopnému držáku. K některým skříním je možné dokoupit nástavce, které zvětší úložný prostor. Design skříně podřiďte zbytku pokoje. Jestliže se obáváte, zda k sobě bude nábytek pasovat, pořiďte si raději celou ložnicovou sestavu ve stejném designu. Přemýšlejte také při výběru dveří skříně. Klasické šatní skříně mají obvykle dveře otevírané do prostoru před ní. Pokud máte v pokoji málo místa, bude vhodným řešením skříň s posuvnými dveřmi.

Jaké prvky interiéru do skříně pořídit?

To záleží především na tom, kdo ji bude používat. Muži a ženy mají v tomto ohledu jiné potřeby. Na druhou stranu existuje i celá řada prvků, které využijí obě pohlaví. Jedním z nich je držák na kalhoty, tzv. kalhotovník. Ten může být na pevném, otočném anebo vysouvacím rameni. Kalhoty můžete zavěsit také do vyšší části skříně a využít teleskopického držáku s výklopným mechanismem. Pánové dále určitě ve skříni upotřebí praktický držák na kravaty a pásky. Dámy pak menší zásuvky na drobné doplňky, jako například šperky, šátky a podobně. Samozřejmou součástí šatní skříně by mělo být velké zrcadlo. To může být uvnitř skříně anebo zvenku. Některé šatní skříně nabízí i dostatek prostoru na svém dně. Ten lze využít například pro zásuvky na obuv.

Kam s ním?

Kromě oblečení lze v interiéru šatní skříně skladovat i potřeby pro údržbu oděvů či domácnosti. Mezi ty patří například žehlicí prkno, žehlička, stojan na žehličku anebo dokonce vysavač. Podmínkou je ovšem dostatečný prostor uvnitř skříně a systém, který toto vybavení stabilně uchytí například ke stěně skříně.