Neobejdou se bez ní ani novostavby. Tedy v případě, že chcete mít uvnitř domu kvalitní a nevydýchaný vzduch. Často totiž nepomůže ani pravidelné větrání.

Nedostatečné větrání může způsobit celou řadu problémů. A to nejen těch zdravotních. Vyřešit to ale může rekuperace Pardubice, díky které nebudete muset otevírat okna a zbytečně přicházet o nahromaděné teplo.

Lepší než větrání

Někdy je únik tepla kvůli špatnému zateplení dobrým jevem. Zejména u starých, nevětraných budov. Právě tam slouží špatné zateplení jako náhrada za kvalitní větrání. Nízká kvalita vnitřního prostředí se ale dříve či později projeví. Především v rekonstruovaných budovách, kde k takovýmto únikům dále nedochází.

S podobnými problémy se potýkají i novostavby. Ty jsou sice ze stavebního hlediska velice kvalitní, ale bez větrání se rozhodně neobejdou. Jestliže na větrání budete zapomínat, čeká vás stejný osud jako u zrekonstruovaných budov – špatná kvalita ovzduší. U novostaveb totiž netěsnosti a přirozenou výměnu vzduchu očekávat nemůžete.

Vzduch vyčistí a osvěží

Nekvalitní vzduch můžete očekávat téměř v každé novostavbě a zrekonstruovaném domě. Nepomáhá totiž ani větrání. Abyste dosáhli dobrých výsledků, museli byste pořádně otevřít okna alespoň jednou za hodinu. V opačném případě se stále dostanete na špatné výsledky. Naštěstí ale existuje kvalitní a robustní řešení – rekuperace do domu Pardubice.

Tento systém přitom funguje velice jednoduše. Rekuperace do bytu Pardubice odvádí odpadní vzduch z domu a teplo z něj využívá k ohřevu toho venkovního, nevydýchaného. Teplý vzduch, který ohřívá ten venkovní, je přitom filtrován. Tím pádem je možné rekuperaci použít i v místech, kde byste to jinak nečekali. Například v kafileriích a podobných provozech, kde jinak hrozí riziko velkého zápachu. Úměrně s vlastnostmi rekuperační jednotky Pardubice ale roste i její cena a náročnost instalace.