Když jste se stěhovali, určitě jste měli interiér vymazlený do posledního detailu. Po nějaké době už ale ztrácí své kouzlo, je okoukaný a chtělo by to změnu. Nezáleží na tom, zda bydlíte v novostavbě nebo jste se stěhovali do staršího bytu, po čase začnete tak jako tak přemýšlet o změně. Napadlo vás použít na stěny barvy? Nemusíte hned najímat uměleckého malíře, aby vám v obývacím pokoji na stěnu namaloval třeba strom nebo váš portrét, můžete začít mnohem skromněji, o to však efektněji s tapetami.

Tapety patří mezi moderní způsoby dekorace stěn. Vyrábí se v mnoha různých provedeních a z rozličných materiálů, takže si dozajista i vy najdete ten nejvhodnější dekor pro vás. Jsou tapety, které se hodí do celého pokoje, jiné použijete na jednu stěnu. Mezi takové patří i fototapety, které jsou rozděleny pouze do několika málo částí a dohromady tvoří úžasný obraz. Do obývacích pokojů se často aplikují panoramata známých velkoměst a památek, přírodní scenérie nebo abstraktní motivy, které mohou být i s trojrozměrným efektem.

Nebojte se tapetování

Tapetování není nijak náročné a zvládne to opravdu každý. Pokud budete tapetovat dětský pokoj, zapojte i děti, které se při tom krásně zabaví. Pro nejmenší najdete v širokém sortimentu motivy z oblíbených a známých pohádek, větší jistě zaujmou různí superhrdinové, závodní motorky, dinosauři, vesmír nebo podmořský svět. Krom obývacího a dětského pokoje najdou fototapety své uplatnění také v ložnicích nebo i na chodbách. Je-li vaše chodba tmavá a ponurá, prosvětlete ji nástěnnou tapetou znázorňující otevřené dveře do zeleně nebo tapetou na podlahu s provazovým mostem přes strž. Do kuchyně zase můžete použít speciální samolepicí tapety k renovaci ledničky, zatímco do koupelny pořídíte bez problémů dekorativní samolepky, kterými si koupelnu vyzdobíte podle vašeho vkusu.