Plánujete stěhování do nového domova a přemýšlíte, jak se co nejrychleji a nejefektivněji přesunout? Stěhování rozhodně není procházka růžovou zahradou, ale je důležité nebýt na to sám. Proč je tedy dobré vsadit na stěhovací firmy?

Vměstnáte to do osobního auta?

Důležitým faktorem je vzdálenost, kam se stěhujete. Jedná se o stěhování v Praze anebo do vzdálenějšího města? Musíte také myslet na to, jestli to vměstnáte do vašeho osobního automobilu. Pokud hodláte převážet velkou postel anebo klavír, osobní auto stačit nebude. Stěhovací firma zařídí dostatečně velké auto, do kterého dáte vše potřebné, i ten klavír.

Máte toho víc, než si myslíte

Možná si říkáte, že stěhování nebude zase tak náročné, že vlastně ani nemáte tolik věcí. Stačí zabalit pár dekorací, kufr s oblečením, bednu s knihami, postel a je hotovo. To je ale většinou pouze naše fantazie. Člověk je totiž schopný, za dobu, co bydlí na jednom místě, nastřádat poměrně dost věcí. I když se bude jednat pouze o stěhování v Praze, a ne do zahraničí, začíná to být více a více složitější. Stěhovací firma je jednou z možností, jak z tohoto bludného kruhu ven.

Nezapomeňte, nábytek je tu taky

Možná máte málo věcí, které nejsou náročné na přepravu, ale nezapomínejte na nábytek.

Problém nastává ve chvíli, kdy máte větší kusy nábytku, křehké produkty, stěhujete se mezi dvěma městy anebo váš nový domov nemá výtah. V takovém případě je pomoc stěhovací firmy velmi vítaná. Nejen že ušetříte spoustu času ale i svá záda.

Demontáž a balení

Stěhování také začíná náročnou demontáží nábytku a balením věcí. Stěhovací firma má tu výhodu, že vám se vším pomůže, a ještě poskytne krabice a jiné vybavení na přepravu vašich věcí. Krabice se většinou pronajímají, takže potom, co vyndáte věci si je společnost zase odveze a vy nemáte dilema, co s tolika krabicemi.