Mít trvalý pobyt na určitém místě je důležité pro mnoho funkcí nebo papírů. Potřebujete něco vyřídit, už to máte skoro v kapse, ale objeví se problém s trvalým pobytem? Když žijete v podnájmu, obvykle majitel nesouhlasí s tím, že budete mít zde také trvalý pobyt. S tím se pojí mnoho věcí a ne všichni chtějí takovouto věc podstoupit. Absence trvalého pobytu se musí vyznačit také v občanském průkazu a může vám to hodně znesnadnit některé úkony, které považujete za naprosto běžné. A trvalý pobyt na městském úřadě, to taky není nic moc. Jde to vyřešit jiným způsobem?

Když potřebujete trvalý pobyt

Existují služby, které vám trvalý pobyt, respektive zapsání trvalého pobytu nabízejí. Jednoduše se přihlásíte k trvalému pobytu na adrese, kterou disponují, zaplatíte všechny poplatky s tím spojené a můžete se vrhnout na vyplňování dokumentů. Jakmile je vše hotovo, stačí už jen zažádat o nový občanský průkaz a můžete fungovat dál, přesně tak, jak jste byli zvyklí. Trvalý pobyt je potřeba přehlásit na určitých místech jako například zdravotní pojišťovna, správa sociálního zabezpečení (pokud jste OSVČ nebo důchodci), Úřad práce, pokud jste zde vedeni, Registr řidičů, Registr vozidel a podobně. Dále už můžete nakládat s možností trvalého pobytu tak, jak potřebujete.

Můžete si tedy vyřídit kartu na parkování v daném místě, která se povoluje jen a pouze těm, kteří zde mají trvalý pobyt, můžete zapsat děti do školky nebo udělat cokoliv jiného, co jste předtím, s trvalým pobytem na městském úřadu nemohli. Kde hledat možnosti trvalého pobytu? Na https://www.muj-trvaly-pobyt.cz/ najdete vše, co potřebujete. Pošta vám bude skladována po dobu šesti měsíců v kanceláři na Praze 4 a informace o přijaté poště budete dostávat ihned pomoci e-mailu. Potřebujete trvalý pobyt? Zařídit ho lze jednoduše.