Rozhodli jste se zbavit přebytečných kil, ale nevíte přesně, jak na to? Studujete kalorie, ale moudří z toho nejste? Nejíst sladké, smažené, necpat se večer a hýbat je základ, který zná každý, ale někdy to bohužel nestačí. Sestavit si jídelníček přesně pro vás, kde zohledníte svou postavu, pohlaví, věk, pracovní vytíženost není úplně tak snadné a jsou lidé, kteří potřebují mít přesně stanovené, co a v kolik budou během dne jíst.

Zjistěte své BMI

Prvním krokem ke zjištění vašeho aktuálního stavu a zjištěním kolik vlastně byste měli zhubnout, abyste byli zdraví a vypadali skvěle, je zjistit vaše přesné BMI. Můžete ho složitě vypočítat nebo ho za vás rychle vypočítá BMI kalkulačka. Výsledkem vašeho BMI se řiďte a nesnažte se zhubnout více, než vám vaše BMI dovoluje.

Sestavení jídelníčku

Jeden moudrý člověk kdysi řekl, že k hezké postavě se musíte projíst a je tomu přesně tak. Zdravé hubnutí není o tom, kolik toho sníte, ale co sníte. Zdravé recepty mohou klidně mít vysokou gramáž a vy vůbec nemusíte hladovět. Právě naopak. Pokud začnete hladovět, vaše tělo si začne ukládat zásoby, protože si bude myslet, že přišly „zlé časy“. Zdravé recepty nejsou jen o zelenině a žitném chlebu, jak se mnoho lidí mylně domnívá. Možná budete překvapeni, kolik nových a rozmanitých chutí objevíte. Hlídejte si dostatečný příjem bílkovin a sacharidy raději zařaďte do snídaně a dopolední svačiny. Pokud si přece jen nevíte rady, na webových stránkách pestryjidelnicek.cz vám sestaví zdravý a vyvážený jídelníček zcela zdarma.

Používejte kalorické tabulky

Hlídat si správný příjem a výdej kalorií může opravdu těžké, jejich počítání dost zdržuje a někdy se vám prostě nechce. Kalorické tabulky zvládnou počítat kalorie za vás a ještě vás upozorní, že je potřeba dodat bílkoviny nebo jiné látky. Do kalorických tabulek zaznamenáváte i svou fyzickou aktivitu, které je ve vašem denním příjmu a výdeji zohlední.