Malé zařízení, které sice vypadá, že nic moc neumí, ale ve skutečnosti vám může hodně pomoci. Lidé jej dnes už dobře znají a nemají problém využívat tyto přístroje, ovšem před pár lety o nich nikdo moc nevěděl. Co jsou vlastně zač? Jak fungují a k čemu původně byly vyráběny? Kde se s nimi můžete setkat a jak vám mohou pomoci a posloužit? Kouzelná krabička vám může v mnoha ohledech pomoci – využijí ji jak myslivci a milovníci zvířat, tak i běžní uživatelé, kteří s nimi chrání sebe a svůj majetek.

Co je to fotopast?

Jde o zařízení, které je plně automatické a digitální. Funguje během dne a noci, pořizuje záznam statických snímků. Většinou to bývají fotografie nebo videa, která mohou být v maximální délce jedné minuty. Jakmile se v okolí přístroje pohybuje člověk nebo zvíře, aktivují se PIR čidla a vytvoří se fotografie nebo video. Je potřeba tepelný pohyb, nemusíte tedy mít strach, že by se pohyb větru nebo deště promítl do fotografií a vy měly plnou paměť takovýchto snímků. Kromě jiného umí fotopast eliminovat pohyby, které nejsou žádoucí ve svém zorném poli. Fotí tak skutečně jen to, co je potřeba.

Kde vám může pomoci?

Její výkon je úctyhodný a možnosti použití jsou tedy velmi široké. Můžete za pomoci fotopasti mapovat pohyb zvířat, pomoci tak lépe odhadnout, kde se vyskytují, kde se objevují nebo kdy chodí ke krmelci a kdy naopak ne. Dále je skvělým pomocníkem pro zabezpečení objektů, domů a dalších nemovitostí. Pomáhá také při ostraze nejrůznějších objektů. Když se v jejím zorném úhlu objeví někdo nebo něco, ihned začne svou práci. Videa a fotografie jsou následně ukládány na SD kartě, případně novější modely mohou odesílat MMS zprávy nebo e-maily. Budete tak mít přehled o tom, co se kde děje a dobu vaší nepřítomnosti. Pohlídejte si, co je vaše.