Obklady jsou možností, jak ozvláštnit každý interiér, ale nejen ten. Mnohdy potřebujete obložit posezení na terase, vstupní prostor do domu apod. K tomu můžete využít nejrůznější typy obkladů. Obklady jsou praktické z mnoha důvodů, jedním z nich je jednoduchá údržba. Ať už jsou situovány vodorovně nebo svisle, stačí je jednoduše přetřít a nezůstane na nich žádná špína, ani prach. To se může hodit na toaletě, v koupelně, ale také v chodbě či vstupních prostorách, obzvlášť máte-li malé děti či domácí mazlíčky, se kterými chodíte často do lesa.

Nemusí jít ale vždy pouze o praktické důvody, proč si obložit třeba stěnu v interiéru. Z estetického hlediska vám obklady v interiéru přinesou velkou rafinovanost. Zejména se obklady hodí za kuchyňskou linku. Pokud je sem použijete a máte velký otevřený prostor i do obývacího pokoje, propojte je spolu, využijte stejné obklady i v obývacím pokoji. Obložit můžete zeď kolem krbu, pracovní kout, nebo třeba prostor kolem dveří na terasu a se stejnými obklady můžete pokračovat i na terase. Uvidíte, jak se prostor opticky krásně propojí a sjednotí.

 Jaké obklady vybírat

To záleží zcela na vašem vkusu, z hlediska velikosti můžete vybírat z obkladů klasické velikosti, moderní jsou obklady i menších rozměrů, třeba jako cihličky, nebo si můžete dopřát naopak velkoformátové obklady. Jejich velkou výhodou je, že mají minimum spár, které jsou složitější na údržbu. Co se týká dekoru, hodně frčí přírodní motivy, dlaždice mohou imitovat dřevo, kámen, kov i beton. Některé jsou matné, jiné zase leštěné, záleží pouze na vás, které se vám do interiéru budou nejlépe hodit. Navštivte internetový obchod RDkachle.cz, nebo se přijďte podívat osobně do kamenné prodejny, kterou najdete v Ostravě.