Potřebujete pro svou garáž nové garážová vrata, ale nevíte, jaký typ vrat si vybrat? Na trhu existuje několik typů garážových vrat, které se liší především otevíráním, požadavky na prostor a vzhledem. Mezi nejčastěji preferovaná garážová vrata patří v současné době především sekční a rolovací garážová vrata. A jaké vrata upřednostnit?

Sekční garážová vrata mají vynikající tepelnou izolaci

Sekční garážová vrata s horním výsunem jsou vhodná především na místech, kde je omezený prostor, jelikož zabírají minimum prostoru. Jejich předností je zejména vynikající tepelná izolace, tichý chod a vysoká kvalita. Sekční garážová vrata jsou typická také snadnou údržbou.

Rolovací garážová vrata nezabírají strop

Vedle sekčních vrat jsou velice oblíbené v posledních letech rolovací garážová vrata, které vyžadují naprosto minimální prostor pro montáž a provoz. Hlavní rozdíl spočívá zejména v tom, že nezabírají stropní prostor, jelikož jsou rolována do boxu. Obdobně také disponují minimální hlučností a dlouhou životností, takže vám budou sloužit několik desítek let. V případě poškození, pak není třeba vyměňovat celá vrata, ale pouze poškozené lamely.

Stejně jako u sekčních vrat si lze rolovací garážová vrata vybrat v široké paletě barev, díky čemuž zapadnou do celkového vzhledu domu. Jedinou nevýhodou oproti sekčním vratům jsou o něco horší tepelná izolace, ale v porovnání s ostatními typy vrat jsou izolační vlastnosti dostačující.

Jaké garážová vrata si vybrat?

Sekční a rolovací garážová vrata jsou oceňována nejen díky svému vzhledu a minimálním požadavkům na prostor, ale také disponují dostatečnou pevností. Zajišťují tak kvalitní ochranu před zloději a rozbitím. Oba typy vrat můžete doplnit elektrickým pohonem a dálkovým ovládáním.

Vzhledem ke kvalitě obou typů vrat bude výběr pouze na vás. V případě, že chcete v garáži využívat strop, pak budou jasnou volbou rolovací garážová vrata. S výběrem vhodného typu vrat se můžete obrátit také na firmu Svět stínění, která nabízí oba typy vrat a ráda vám poradí.