Začíná se vaše dítě stavět na nožičky nebo se plazí jako divé? Musíte však během dne i nějak fungovat, proto hledáte tu nejlepší dětskou ohrádku pro svou neposednou ratolest? Nabídka dětských ohrádek na trhu je opravdu velice pestrá, i proto je poměrně těžké vybrat si jednu, kterou domů pořídíte. Abyste vybrali tu správnou, máme pro vás několik užitečných tipů.

Samozřejmě je jasné, že názory týkající se dětských ohrádek se budou mezi rodiči velice lišit. Jestliže však stojíte na té straně barikády, která tvrdí, že dětské ohrádky nejsou na škodu, pak se právě vám budou hodit následující tipy.

Náš tip: Máte-li doma miminko, určitě se vám bude hodit i tip, kde sehnat látkové plenky, či svrchní kalhotky s patentky. V tom případě doporučujeme webovou stránku www.delamedoplen.cz, kde seženete úplně všechno, co se týká přebalování.

Co hraje při výběru dětské ohrádky roli

Než se pustíte do výběru konkrétní dětské ohrádky, měli byste vědět, co při jejím výběru hraje zásadní roli. Největší důraz klaďte na bezpečnost a bezpečnostní normu. V ideálním případě by měla být daná ohrádka označena zkratkou EN12227, což říká, že splňuje veškeré bezpečnostní normy.

Taktéž se zajímejte o rozměry ohrádky a rozhodně dětskou ohrádku nekupujte takzvaně od oka. Pamatujte na to, že ohrádka má dítě především ochraňovat. Její rohy by neměly být špičaté, ale naopak zaoblené a zakryté. Mezery mezi šprlením by neměly být větší než sedm centimetrů, aby si dítě do mezery nezaklínilo nohu, ruku, nebo dokonce hlavu.

Informujte se o použitém materiálu

Co by vás při výběru dětské ohrádky mělo také zajímat, tak je materiálové provedení tohoto pomocníka. Aktuálně je možné koupit si ohrádky ze dřeva, plastu nebo kovu. Dřevěné dětské ohrádky jsou naprostou klasikou (vybírejte ideálně z bukového dřeva, které je tvrdé, a tedy i kvalitní). Co se týče kovových dětských ohrádek, jejich hlavní výhodou je kompaktnost a funkčnost, nevýhodami zase vysoká pořizovací cena. A co plastová ohrádka? Ta je lehká, snadno se udržuje, ale na druhou stranu je nestabilní a hravě se převrhne.