Kvalitní kancelářské křeslo je základem každé dobré kanceláře. Hodit se vám ale bude i domů. Jak vybrat to nejlepší za dostupnou cenu?

Kancelářské křesla patří mezi základní vybavení každé kanceláře. Poskytují dostatek pohodlí pro každodenní práci a odolnost vůči poškození. Jak ale vybrat kancelářskou židli, která se bude hodit nejen do práce, ale i domů? V následujících řádcích to zjistíte.

    1. Základní parametry

První parametr, na který byste se měli zaměřit, je nosnost. Kancelářské křesla čalouněné, látkové i z jiných materiálů zpravidla unesou až 180 kg. Vybírejte tedy podle svojí hmotnosti. Snažte se tohoto čísla co nejvíce držet, protože židle se správnou nosností zabraňuje špatnému sezení. S váhou pak jdou v ruku v ruce i rozměry.

V neposlední řadě byste měli dbát i na pohodlí a ergonomii. Kvalitnější křesla mají bederní opěrku, která bývá vyplněna pěnou nebo molitanem. Nákladnější kancelářské křesla mají tuto opěrku nastavitelnou. Během výběru se řiďte i podle toho, jak často na židli budete sedět:

  • 3 hodiny denně a méně – vystačíte si s levnou kancelářskou židlí.
  • Do 8 hodin – židle musí být kvalitní a nabízet alespoň základní funkce nastavitelnosti. Doporučujeme bederní opěrku.
  • Více než 8 hodin – tady se rozhodně nebojte investovat. Potřebujete totiž opravdu kvalitní ergonomické křeslo, které bude předcházet bolesti zad a dalším problémům.
    1. Jaký materiál vybrat?

Vynikajících vlastností dosahují kancelářské křesla čalouněná látkou nebo potažené síťovinou. Nabízí totiž skvělou prodyšnost a jsou příjemná na dotek. Díky dobré náplni se na ní bude dobře sedět i dlouhé hodiny. Koženka vypadá luxusněji, ovšem není prodyšná.

Židle je dobré čas od času udržovat. Nejlepší kombinaci kvalitního posezení a jednoduché údržby nabízí kancelářské křesla čalouněná ekokůží. Syntetická kůže se totiž neničí, ani když ji budete pravidelně omývat mokrým hadrem. Snadno ale podléhají oděru, tudíž nejsou vhodná pro intenzivní použití.