I když na stěny do koupelny použijete moderní velkoformátový obklad v oblíbené béžové barvě, nezaručí vám to, že se zde budete cítit příjemně. Dá se s tím však něco dělat. Chcete-li vaší koupelně dodat trochu života, máte hned několik možností. Nemusíte se uchylovat k usedlým barvám, nebojte se použít výraznější barvu v kontrastu. Nechcete, aby stěny vaší koupelny působily tak monoliticky? Rozbijte jejich stereotyp jednou pro vždy a použijte mozaiku. Mozaiky se používají již mnoho stovek let, velmi oblíbené byly zejména v období antiky.

Jak na mozaiku

Nikdo vás samozřejmě nenutí skládat dílek do dílku do složitého obrazce, to vůbec ne. Aplikace mozaiky je dnes velmi jednoduchá, jednotlivé dílky lze koupit nalepené na silikonové síťce, manipulace s mozaikou je tak velmi jednoduchá. Díky velikosti jednotlivých dílků se mozaiky často využívají k obložení oblých tvarů, bývají to sprchové kouty, vany, ale také bazény, lázně nebo domácí parní komory, kde se můžete uvolnit a relaxovat v pohodlí domova.

Do koupelny i kuchyně

Mozaika se hodí do každé koupelny, na toaletu, ale i do kuchyně. Chcete-li zajímavým způsobem oživit vaši kuchyň, použijte k obložení zdi za kuchyňskou linkou právě mozaiku. Máte-li kuchyň spojenou i s jídelním koutem, tím lépe, můžete stejnou mozaiku aplikovat třeba i na zeď u jídelního stolu jako dekorativní prvek. Vyberte si ze široké nabídky skleněných mozaiek v rozmanitých barvách, dále jsou vám k dispozici také kovové, betonové či kamenné mozaiky. Mozaiky z přírodních říčních oblázků, lámaného kamene či travertinu vypadají skvěle, použijte je v koupelně, ve vstupní hale, nebo klidně na terase, vypadají skvěle v jakémkoli interiéru a pomohou vám zde vytvořit zcela originální atmosféru.