Úspora v domácnosti je určitě dobrou věcí, začnete šetřit a vaše domácnost vám to vrátí, například na účtech za vodu, za topení nebo za elektřinu. Právě elektřina ve vaší domácnosti ukrajuje velkou část z vašich příjmů. Stačí zapnout televizi, počítač, dát si mobil do nabíječky, rozsvítit světlo a podobně. Když na to přijde i lednice bere opravdu dost elektřiny, je zapnutá prakticky čtyřiadvacet hodin denně a když jí nebudete správně využívat a čistit, bude využívat víc a víc elektřiny. Přinášíme pár rad a tipů, jak svou lednici udržovat.

Chladnější místo

Lednice je dobré umístit na chladnější a suché místo, ideálně ne moc blízko stěny nebo také ne do výklenku. Není ani moc dobré umístit jí vedle spotřebičů, které vyzařují teplo, například gril, sporák a podobně.

Správná teplota dělá divy

Pro klasický a běžný provoz lednice je nutno udržovat uvnitř chladničky pět stupňů. Jestliže snížíte její teplotu například na tři stupně, její spotřeba bude stoupat a to až o patnáct procent, což je opravdu dost.

Zaměřujte se na těsnění

Těsnění okolo dveří chladničky k ní musí přiléhat a to po celém obvodě. Občas je nutno jej omýt teplou vodou se saponátem, aby se zde neudržovaly bakterie a mikroorganismy, které mohou škodit.

Pravidelně odmrazujte

Ve chvíli, kdy je námraza vyšší než několik milimetrů, pak se spotřeba elektřiny výrazně zvýší. Chladnička a mrazák pak bude hlučnější a bude vás to rušit.