Chránič matrace je kus lůžkoviny, někdy voděodolný, který slouží k ochraně vaší matrace. Potah na matraci obvykle tvoří celé pouzdro, kam se matrace vloží, zatímco chránič matrace tvoří další vrstvu mezi vámi a matrací, čímž zamezuje množení alergenů, nebo dokonce štěnic.

Chrániče matrace jsou důležité ze dvou hlavních důvodů: udržují vaši matraci bez skvrn a zabraňují vystavení prachovým roztočům, odumřelým kožním buňkám, mikrobům a dalším potenciálním alergenům.

Matrace bez skvrn a potu

Věděli jste, že i sebemenší skvrna na vaší matraci může zrušit záruku na matraci? Čára od pera, šmouha od make-upu nebo rozlitá skvrna od coly vymaže vaši cennou záruku. Výrobce neuzná žádnou reklamaci na vaši potřísněnou matraci.

Vzhledem k tomu, že chránič matrace udržuje vaši postel v čistotě, může se sama pěkně zašpinit, takže se ujistěte, že je možné ji prát v pračce. Praní matracového chrániče je výrazně jednodušší než čištění matrace.

Vzhledem k tomu, že matrace nejsou levné, je v zájmu každého spáče co nejlépe ochránit svou investici.

Chrániče matrace mohou také prodloužit životnost vaší matrace a poskytnout vrstvu, která odolává běžnému opotřebení. Je to snadný způsob, jak ušetřit peníze a předejít tomu, abyste museli příliš brzy kupovat novou matraci.

Zdravý spánek

Spánek hraje důležitou roli ve vašem celkovém zdraví. Je ve vašem nejlepším zájmu, aby vaše hodiny odpočinku byly co nejzdravější. Třetinu svého života strávíme spánkem a chrániče matrací mohou pomoci zajistit, aby byl čas strávený dobře.

Na e-shopu purtex.matrace.cz objevíte nejen chrániče pro vaši matraci, ale také takové, který vám dopřejí ještě lepší spánek. Jejich masážní povrch lépe poskytuje větší pohodlí, úlevu a relax po těžkém a hektickém dni. Dopřejte matraci i sobě komfort v podobě kvalitního chrániče matrace.