Rekonstruujete koupelnu a rádi byste docílili dokonalého osvětlení pro každou příležitost? Potom je třeba si předem rozmyslet, k čemu koupelnu nejvíce využíváte. Ráno nejspíš potřebujete pořádné osvětlení u zrcadla, abyste se mohli umýt, učesat a upravit před odchodem do práce. Odpoledne po návratu domů potřebujete v koupelně roztřídit špinavé prádlo, vyprat ho a přesunout do sušičky, na což potřebujete také dobře vidět. Konečně přichází večer, kdy jistě oceníte trochu tlumenějšího osvětlení pro chvíle odpočinku a relaxace. Takže si to tedy shrneme, z hlediska osvětlení stále zůstává základem klasické stropní osvětlení. To vyberete bez větších obtíží podle stylu vaší koupelny. Někam se hodí stropní svítidlo, jinde velmi dobře vypadá závěsné.

Zrcadlo – důležitý prvek v koupelně

Co je třeba dodržovat, dávejte si pozor, aby vybraná svítidla měla dostatečnou hodnotu IP krytí, to znamená, aby odolávala působení zvýšené vlhkosti, která se v koupelně vyskytuje. Hlavní stropní svítidlo se postará o základní osvětlení, vy však potřebujete také světlo u zrcadla. K tomu se používají speciální koupelnové skříňky se zabudovanými svítidly, často se používají také speciální svítidla na zrcadlo. Dostatek světla však k zrcadlu dodáte i klasickým nástěnným svítidlem či bodovkami.

Relaxujte ve vaně s tím pravým osvětlením

Přesuňme se k vaně, zde je vhodné mít možnost docílit tlumeného osvětlení. Někdo ho získá zapálením několika svíček, pokud však nejste pyromani, můžete vsadit na LED pásky kolem vany, které je možné podle potřeby stmívat. LED pásky mohou být zabudovány ve stěně nebo schované ve speciální stropní světelné římse. Obdobné atmosféry dosáhnete také umístěním několika bodovek do podhledu. Stylově lze různé druhy svítidel sladit, vyrábí se také spousta designových sérií, které obsahují různé typy svítidel ve stejném designu, takže lze svítidla kombinovat a dosáhnout tak dokonalého osvětlení vaší koupelny.