Pokud máte zahradu, určitě na ní rádi odpočíváte. V létě vyhledáváte příjemný stín. Ten připraví vhodně zvolené zahradní altány. Oproti slunečníku jsou spolehlivé a stabilní. Mají pevnou konstrukci a nepromokavou střechu, takže pod nimi můžete sedět a užívat si čerstvého vzduchu i během lehké letní přeháňky. Zahradní altány mohou být bez bočních stěn, nebo si je můžete vytvořit, třeba pomocí plotové zástěny. Zahradní altány můžete umístit kamkoli do zahrady. Oblibě se těší spojení altánku a venkovního prostoru určeného pro grilování.

Podle čeho vybrat zahradní altány?

Především je potřeba si ujasnit, kam chcete zahradní altán umístit, do jaké části zahrady. Místo vybírejte podle účelu využívání. Budete v něm odpočívat po koupeli v bazénu, popíjet ranní kávu nebo zde budete trávit čas se svými přáteli při večerních grilovačkách?

Svoji roli hraje také velikost altánku. Ta se odvíjí nejen od účelu jeho využívání, ale také od místa, které můžete altánku věnovat. Do altánku by se měla vejít rodina, případně návštěva, ale zase by neměl zabírat velkou část zahrady. Do většího altánu se toho vejde více, menší zase poskytuje útulnější atmosféru.

Také materiál, ze kterého se altánky vyrábějí, je různý. Může se jednat o dřevo, kov nebo cihly. Ničím neobvyklým není ani kombinace více druhů materiálů.

Dalším hlediskem pro výběr altánu je fakt, zda bude otevřený nebo uzavřený. Altán nemusí mít žádnou stěnu, může být uzavřený ze všech stran nebo pouze z některých. Opět záleží na vašich preferencích.

Pokud se rozhodujete o tom že si nějaký zahradní altán na svoji zahradu pořídíte, prohlédněte si nabídku na webu pergola-drevena.cz. Naleznete zde různé druhy zahradních altánů – menších i větších rozměrů. Kromě altánů se v nabídce nacházejí také pergoly, které můžete postavit jako samostatnou stavbu nebo ke zdi domu.