Bydlíme na okraji většího města a na venkově máme chalupu. Shodou okolností potřebujeme u obou nemovitostí vyřešit oplocení, a tak jsme s manželem začali shánět, jaké ploty vybrat. Abychom zachovali venkovský ráz, chtěli jsme chalupu obehnat klasickým dřevěným plotem. Ten je ale potřeba udržovat, neustále natírat. Většinu času, který na chalupě trávíme, bychom tedy brousili a natírali plot a to se nám tedy moc nechtělo. Dům, ve kterém bydlíme, je v moderním stylu, a tak jsme chtěli zajímavý okrasný plot, který se ale zároveň postará o dostatek soukromí. Postupně jsme zavrhli kovaný i dřevěný plot, nakonec jsme objevili betonový, který nám úplně učaroval.

Jedině beton

Nejprve jsem byla poněkud nedůvěřivá, přece jen celý betonový plot? Bála jsem se, jak bude vypadat. Potom jsme se při našich cestách po republice zaměřili na sledování, kdo má jaké oplocení. S podivem jsme zjistili, že betonové ploty jsou dnes poměrně hojně rozšířené ve městech i na venkově. Hledali jsme tedy dodavatele a zaujala nás firma Kulkabex, s.r.o., která se montáží betonového oplocení zabývá již řadu let. Firma má nejen on-line konfigurátor, kde si můžete vybrat typ oplocení a můžete si prohlédnout vizualizaci, jak asi bude váš plot vypadat, ale také vzorkovou prodejnu, kde uvidíte různé dekory a barvy plotu na vlastní oči. Díky tomu si uděláte poměrně přesnou představu, jak asi bude betonový plot vypadat kolem vašeho domu.

Beton je skvěle odolný, bezúdržbový a má dlouhou životnost, proto jsme se rozhodli pořídit si jej domů. Plot byl namontován velmi rychle, samotná montáž plotu proběhla naprosto bez potíží, byli jsme nadšeni, a tak jsme si betonový plot objednali i na chalupu a jsme rádi. Oplocení vypadá skvěle, aniž bychom se o něj starali, takže příští plot určitě opět betonový.