Kamenná dlažba nemusí sloužit pouze jako chodník či příjezdová cesta k domu či garáži. V dávné minulosti se k těmto účelům používal opracovaný přírodní kámen. Často se tento materiál používal nejen k vydláždění dvorů u selských stavení, ale také se z něho tvořila dlažba ve sklepech, na chodbách i v jiných vnitřních prostorách. Na tuto tradici se navazuje i v současné době, a to díky moderním technologiím umožňujícím vyrábět umělý kámen.

Přednosti umělého kamene

Jeho kvalita je srovnatelná s přírodním kamenem, takže užití umělého kamene je opravdu všestranné. Stejně jako přírodní kámen, tak i umělý kámen je odolný vůči jakýmkoliv povětrnostním vlivům. Umělý kámen je mrazuvzdorný, má dlouhou životnost a také perfektní izolační vlastnosti. Z těchto důvodů je umělý kámen jak dlažba či obklad použitelný do každého venkovního i vnitřního prostředí.

Kamenná dlažba a obklady

Pravou kamennou dlažbu vyrobenou z přírodního kamene nabízí společnost BetonTvar-Viko s.r.o. Na výběr je kamenná dlažba a kamenné obklady v rozmanitých tvarech a barevných provedení. Můžete si tak vybrat dlažbu nebo obklady tak, aby ladily s charakterem vašeho domu a jeho doplňky. Pokud si chcete udělat představu, můžete navštívit vzorkovnu společnosti v Bezně, nebo její pražské sídlo, kde vám pracovníci pomocí vizualizace dlažby pomohou vytvořit si dokonalou představu, jak bude vybraná dlažba působit v daném prostoru.

Výrobky z betonu

Výrobky z vibrovaného betonu svým designem i ostatními vlastnostmi odpovídají přírodnímu i umělému kameni. Různých originálních tvarů a dokonalého napodobení přírodního kamene dosahuje výrobce díky vlastní výrobě originálních forem. Technologie jejich výroby je důvodem, že lícová plocha dlaždic i obkladů je naprosto kompaktní a čistá. Díky mrazuvzdornosti jsou výrobky z vibrovaného betonu použitelné i ve venkovním prostředí. Betonové dlaždice i obklady jsou perfektně probarvené díky kvalitním anorganickým pigmentům a speciálním přísadám aplikovaným do betonové směsi.